Ana Sayfa » Hakkımızda

 

     1978 yılında başlayan montaj çalışmaları 1981 yılına kadar sürmüş ve ilk sunta 14 Haziran 1981 tarihinde üretilmiştir. Günlük 250 m³ yonga levha üretim kapasitesine sahip olan tesisler tamamiyle Alman teknolojisi ürünüdür. Kısa sürede üretimini Ege ve Marmara bölgesi ağırlıkta olmak üzere tüm yurtta ve yurtdışında pazarlamaya başlayan SUMAŞ A.Ş. Körfez Bölgesinin öncü sanayi kuruluşu haline gelmiştir. Kurulduğu günden bu yana Edremit yöresine, yarattığı istihdamla ve yaptığı yatırımlarla büyük katkı sağlamaktadır.


     SUMAŞ A.Ş. zaman içinde gelişen teknolojiyi tesislerine adapte etmiştir. Üretim kalitesini ve ürün çeşitliliğini arttırmak amacıyla yatırımlar yapılmış ve yapılmaya devam etmektedir.

     1995 yılında yonga levha üretiminde temel maddelerden biri olan sunta tutkalı üretimi için araştırmalar başlatılmıştır. İtalyan firmaları ile yapılan görüşmeler sonunda anlaşmaya varılmış ve son teknoloji ürünü Üreformaldehit tesisi 1996 yılında üretimine geçmiştir. Burada üretilen Üreformaldehit, sunta tutkalı reaktöründe son halini almaktadır. Sunta tutkalı sistemi 1996 yılı Şubat ayından itibaren çalışmasını sürdürmektedir.

     1996 yılında yatırımına başlanan Melamin kaplama tesisi 1997 yılında üretime alınmıştır. Kısa sürede çok çeşitli renk ve desenlerden oluşan renk kartelası ve düz, bute, STR desenli baskı yüzeyleri ile sunta kullanımına renklilik ve çeşitlilik getirmiştir.
     Sumaş A.Ş. , AR-GE çalışmalarına da ciddi ağırlık vermektedir. Bunun neticesi olarak, mühendis ve teknik ekibimizin çalışmaları sonunda, suya dayanıklı yeşil sunta ve ateşe dayanıklı sunta (Firetex) üretimlerine 2004 yılı başından itibaren başlamış bulunmaktadır. Bu üretimler ile ilgili uygunluk belgeleri gerekli yerlerden temin edilmiş durumdadır.

     Sumaş A.Ş. , 2004 yılı başında başladığı, “finish folio” tesisi ve ebatlama tesisi yatırımlarını da 2004 Mayıs ayı itibariyle devreye alarak, müşterisine istediği ebatlarda “butik hizmet” anlayışı ile çalışmalarına devam edecektir.